SALEM COUNTY CHAMPIONSHIP at Schalick High, Elmer
BOYS TEAM SCORES:
1-Schalick 113. 2-Penns Grove 107. 3-Salem 49. 4-Pennsville 35. 5-Woodstown 31.
GIRLS TEAM SCORES:
1-Schalick 161. 2-Pennsville 79. 3-Woodstown 43. 4-Penns Grove 36. 5-Salem 16.
Varsity Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Rachel Ondrick Pennsville HS 8-06.00 8
2 Bethany Hannum Pennsville HS 7-06.00 6
3 Ce'Cilla Sharp 12 A P Schalick HS 6-06.00 2.333
3 Jessica Rumpp 11 A P Schalick HS 6-06.00 2.333
3 Emily Kubrak 10 A P Schalick HS 6-06.00 2.333
Varsity Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Scott Roseboro 12 A P Schalick HS 12-00.00 8
2 Christopher Mesiano 12 A P Schalick HS 11-06.00 6
3 Shane Lister 10 Woodstown HS 11-00.00 4
4 Alec Labb 11 Pennsville HS 10-06.00 1.5
4 Spencer Walker 11 Pennsville HS 10-06.00 1.5
Varsity Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alyssa Whipkey 12 Pennsville HS 104-09 8
2 Emily Camp 10 A P Schalick HS 101-06 6
3 Sarah Hatten A P Schalick HS 91-09 4
4 Ciera Peppitoni 11 A P Schalick HS 87-06 2
5 Taniyah Thomas 12 Penns Grove HS 85-04 1
6 Michelle Menders 12 Penns Grove HS 78-09
7 Mia Gioia 12 Pennsville HS 73-00
8 Jordan Beals Pennsville HS 70-07
9 Dayna McKinney 10 Woodstown HS 69-09
10 Kyleigh Stevenson 11 Penns Grove HS 68-09
11 Aija-lynn McNail Salem HS 66-02
12 Alex Floyd 9 Woodstown HS 65-08
13 Aalyssa Moyer 12 Salem HS 64-07
14 Callie Bedilion 10 Woodstown HS 63-11
15 Cheynne Eason Salem HS 56-00
Varsity Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Robert Saulin Pennsville HS 134-07 8
2 Leonard Hoover 12 A P Schalick HS 131-00 6
3 Brandon Bedilion 12 Woodstown HS 120-09 4
4 Josh Zeeman A P Schalick HS 116-11 2
5 Avery Ransome Penns Grove HS 116-01 1
6 Tyler Castellini A P Schalick HS 109-01
7 Shane Scott Penns Grove HS 106-03
8 Dae'shawn Robinson Penns Grove HS 105-00
9 Jarred Racer Woodstown HS 103-09
10 Ryan Simpkins Pennsville HS 102-00
11 Kevin Bobb Pennsville HS 89-08
12 Rashawn Williams Salem HS 89-00
13 Kyle Hamilton Woodstown HS 86-05
Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Superia Ryan 11 A P Schalick HS 34-02.75 7
1 Zaria Brice 10 Salem HS 34-02.75 7
3 Zyra Thomas A P Schalick HS 32-05.75 4
4 Taniyah Thomas 12 Penns Grove HS 31-02.00 2
5 Regina Albert 9 Woodstown HS 30-07.25 1
6 Camryn Castellini A P Schalick HS 29-07.75
7 Destiny Samuels 9 Woodstown HS 28-01.25
8 Jenna Wyshinski 11 Pennsville HS 27-06.00
9 Callie Bedilion 10 Woodstown HS 26-03.75
10 Aija-lynn McNail Salem HS 25-02.50
11 Mia Gioia 12 Pennsville HS 24-07.75
12 Kyleigh Stevenson 11 Penns Grove HS 24-06.00
13 Michelle Menders 12 Penns Grove HS 24-05.75
14 Destiny Miller Salem HS 24-03.75
15 Laura Esham Pennsville HS 20-09.50
Varsity Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Michael Hollaway 12 A P Schalick HS 47-03.50 8
2 Leonard Hoover 12 A P Schalick HS 46-09.25 6
3 Brandon Bedilion 12 Woodstown HS 44-06.00 4
4 Zaire Eason 10 Salem HS 44-01.00 2
5 Keenan Cheeks 10 Salem HS 43-09.50 1
6 Tyler Castellini A P Schalick HS 42-02.00
7 Avery Ransome Penns Grove HS 41-01.00
8 Keyshawn Seals Penns Grove HS 40-10.50
9 Rashawn Williams Salem HS 39-05.00
10 Robert Saulin Pennsville HS 38-04.50
11 Dae'shawn Robinson Penns Grove HS 38-02.00
12 Jarred Racer Woodstown HS 35-03.25
13 Ian Van Atta Woodstown HS 35-01.50
14 Ryan Simpkins Pennsville HS 34-06.00
15 Kevin Bobb Pennsville HS 32-07.00
Varsity Girls Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Megan Sax Vanderwyden 12 Pennsville HS 136-05 8
2 Alyssa Whipkey 12 Pennsville HS 125-01 6
3 Jenna Wyshinski 11 Pennsville HS 100-06 4
4 Taniyah Thomas 12 Penns Grove HS 96-05 2
5 Ce'Cilla Sharp 12 A P Schalick HS 94-08 1
6 Kyleigh Stevenson 11 Penns Grove HS 93-04
7 Ciera Peppitoni 11 A P Schalick HS 83-08
8 Althea Moody 11 Woodstown HS 83-00
9 Courtney Sassi 10 Penns Grove HS 73-10
10 Dayna McKinney 10 Woodstown HS 72-02
11 Maya Barton 10 Woodstown HS 67-00
12 Patterson Dominique 10 Salem HS 65-00
13 Aalyssa Moyer 12 Salem HS 64-01
Varsity Boys Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Brandon Bedilion 12 Woodstown HS 172-08 8
2 Levi Shockley Salem HS 163-10 6
3 Forrest Allen 12 A P Schalick HS 153-00 4
4 Jake Ebner 12 A P Schalick HS 144-06 2
5 Keenan Cheeks 10 Salem HS 139-04 1
6 Austin Carney 11 A P Schalick HS 136-04
7 Luke Honeycutt Woodstown HS 135-06
8 Bryson Townsend Pennsville HS 135-02
9 Ian Van Atta Woodstown HS 135-01
10 Justin Smith 11 Pennsville HS 132-07
11 William Skwiirt 12 Penns Grove HS 126-03
12 Corey Brown 10 Pennsville HS 124-07
13 Jamison Burrow Penns Grove HS 121-02
14 Brandon Kerswill Penns Grove HS 110-07
Varsity Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Sarah McGoldrick 12 Woodstown HS 15-08.00 NWI 8
2 Lydia Hall 11 A P Schalick HS 15-06.50 NWI 6
3 Taylor Ismail 11 A P Schalick HS 15-05.50 NWI 4
4 Jocelyn Brown 11 Penns Grove HS 15-01.00 NWI 2
5 Grace Brown 10 A P Schalick HS 14-06.00 NWI 1
6 Neshani Biegen 10 Woodstown HS 14-05.50 NWI
7 Quanisha Robinson 11 Salem HS 14-04.00 NWI
8 Alexis Depew 11 Pennsville HS 14-00.00 NWI
9 Danielle Swilley 11 Woodstown HS 13-10.00 NWI
10 Christina Taylor 11 Pennsville HS 13-03.25 NWI
11 Danika Roman 11 Penns Grove HS 12-05.00 NWI
F Tanishia Bush Penns Grove HS ND
Varsity Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Avery Killibrew 12 Penns Grove HS 21-03.00 NWI 8
2 Allen Killebrew 12 Penns Grove HS 21-00.00 NWI 6
3 Kimere Brown 11 Penns Grove HS 20-01.75 NWI 4
4 Kason Barrett 9 A P Schalick HS 19-08.50 NWI 2
5 Spenser Jarrett 11 Salem HS 19-06.50 NWI 1
6 Stone Allen 12 A P Schalick HS 19-06.00 NWI
7 Luis Butts Salem HS 18-07.50 NWI
8 Julian Norman 10 Woodstown HS 17-11.00 NWI
9 Shareef Jeffries Salem HS 17-05.00 NWI
10 Ben McGuiness Pennsville HS 17-03.00 NWI
11 Tyrel Brown Woodstown HS 16-01.00 NWI
12 Jael Hernandez A P Schalick HS 16-00.00 NWI
13 Lucas Petrin Woodstown HS 15-11.75 NWI
Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lydia Hall 11 A P Schalick HS 4-10.00 8
2 Megan Sax Vanderwyden 12 Pennsville HS 4-10.00 6
3 Rachel Ondrick Pennsville HS 4-06.00 4
4 Danielle Swilley 11 Woodstown HS 4-06.00 2
5 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 4-04.00 1
6 Quanisha Robinson 11 Salem HS 4-02.00
7 Tiana Jones 11 Woodstown HS 4-00.00
Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Avery Killibrew 12 Penns Grove HS 6-00.00 8
2 Allen Killebrew 12 Penns Grove HS 5-10.00 6
3 Tarik Robinson 11 Penns Grove HS 5-10.00 4
4 Luis Butts Salem HS 5-08.00 2
5 Andrew Blaszczyk Woodstown HS 5-08.00 1
6 Jeremiah Brown 12 A P Schalick HS 5-06.00
Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 35-01.25 NWI 8
2 Alexia Lee 10 A P Schalick HS 33-04.00 NWI 6
3 Sarah McGoldrick 12 Woodstown HS 32-11.75 NWI 4
4 Lynnae Milbourne 9 Woodstown HS 30-08.25 NWI 2
5 Alexis Depew 11 Pennsville HS 30-03.50 NWI 1
F Avery Bramell 10 A P Schalick HS ND
Varsity Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Tarik Robinson 11 Penns Grove HS 45-10.00 NWI 8
2 Allen Killebrew 12 Penns Grove HS 44-10.00 NWI 6
3 Stone Allen 12 A P Schalick HS 41-05.00 NWI 4
4 Avery Killibrew 12 Penns Grove HS 41-03.50 NWI 2
5 Luis Butts Salem HS 39-07.50 NWI 1
6 Chris Lenahan A P Schalick HS 36-05.00 NWI
7 Ben McGuiness Pennsville HS 35-10.00 NWI
8 Tyrel Brown Woodstown HS 33-06.00 NWI
9 Spencer Reese Woodstown HS 32-09.00 NWI
10 Jael Hernandez A P Schalick HS 31-09.00 NWI
11 Lucas Petrin Woodstown HS 31-00.00 NWI
Varsity Girls 400 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Avery Bramell 10 A P Schalick HS 1:08.2h 8
2 Alexia Lee 10 A P Schalick HS 1:08.8h 6
3 Amairany Delolmo 12 Penns Grove HS 1:13.8h 4
4 Devon Kadlec 10 Woodstown HS 1:17.1h 2
5 Danielle Swilley 11 Woodstown HS 1:18.0h 1
6 Christa Hill 10 Woodstown HS 1:20.2h
7 Serena Kirca Pennsville HS 1:20.5h
8 Julia Lamarra 11 A P Schalick HS 1:21.5h
Varsity Boys 400 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Christopher Mesiano 12 A P Schalick HS 54.5h 8
2 Jason Stefanski 11 Penns Grove HS 58.9h 6
3 William Newmuis 12 Penns Grove HS 1:00.0h 4
4 Darius Burden 11 Woodstown HS 1:00.1h 2
5 Spenser Jarrett 11 Salem HS 1:01.9h 1
6 Kasimir Nichols 11 Salem HS 1:02.3h
7 Jared Golembski A P Schalick HS 1:02.7h
8 Juan Casiano A P Schalick HS 1:06.1h
9 Rion DeGraffenreid 11 Penns Grove HS 1:06.8h
10 Kory Nelson 12 Woodstown HS 1:08.1h
11 Chad Newkirk 12 Woodstown HS 1:13.9h
Varsity Girls 100 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
--------------------------------------------------------------------
1 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 12.7h NWI 1
2 Jocelyn Brown 11 Penns Grove HS 12.8h NWI 1 .800
2 Tunizia Martin Salem HS 12.8h NWI 1 .800
2 Sarah McGoldrick 12 Woodstown HS 12.8h NWI 1 .800
5 Grace Brown 10 A P Schalick HS 13.2h NWI 1
SCR Tiana Jones 11 Woodstown HS NT NWI 1
Varsity Girls 100 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jocelyn Brown 11 Penns Grove HS 12.7h NWI 8
2 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 12.8h NWI 6 .800
3 Tunizia Martin Salem HS 12.8h NWI 4 .800
4 Sarah McGoldrick 12 Woodstown HS 12.8h NWI 2 .800
5 Grace Brown 10 A P Schalick HS 13.3h NWI 1
6 Tiana Jones 11 Woodstown HS 13.5h NWI
Varsity Boys 100 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
--------------------------------------------------------------------
1 Dione Alston Salem HS 10.9h NWI 1
2 Kimere Brown 11 Penns Grove HS 11.0h NWI 1 .0
2 Julian Norman 10 Woodstown HS 11.0h NWI 1 .0
4 Ramon Bentley 11 Salem HS 11.2h NWI 1
5 Jonathan Taylor 10 Salem HS 11.4h NWI 1
6 Julian Carter 11 A P Schalick HS 11.6h NWI 1
Varsity Boys 100 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Dione Alston Salem HS 10.8h NWI 8 .800
2 Kimere Brown 11 Penns Grove HS 10.8h NWI 6 .800
3 Ramon Bentley 11 Salem HS 11.2h NWI 4 .200
4 Julian Carter 11 A P Schalick HS 11.2h NWI 2 .200
5 Jonathan Taylor 10 Salem HS 11.3h NWI 1
6 Julian Norman 10 Woodstown HS 11.4h NWI
Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Olivia Gerstenbacher 10 A P Schalick HS 5:36.9h 8
2 Isabel Gallatig 10 Woodstown HS 5:49.4h 6
3 Courtney Catlin 11 Pennsville HS 5:51.3h 4
4 Chole Jones 9 Penns Grove HS 6:02.0h 2
5 Jennie Sabol 11 Woodstown HS 6:06.6h 1
6 Morgan Wood 9 A P Schalick HS 6:25.5h
7 Katie Bell 10 A P Schalick HS 6:43.2h
Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Samuel Mercoli 12 A P Schalick HS 4:30.8h 8
2 Samuel Gerstenbacher 11 A P Schalick HS 4:36.6h 6
3 Zachary Pope 10 Pennsville HS 4:40.7h 4
4 Anthony Mercoli 12 A P Schalick HS 4:43.6h 2
5 Jabril Garlic 12 Woodstown HS 4:48.5h 1
6 Justin Smith 11 Pennsville HS 4:50.7h
7 Timothy Shields 10 Pennsville HS 4:51.5h
8 David Marini 12 Woodstown HS 5:03.1h
9 Jawan Pitts 12 Salem HS 5:10.9h
10 Josh Hassler 10 Woodstown HS 5:42.4h
Varsity Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Taylor Ismail 11 A P Schalick HS 1:02.0h 8
2 Tiernny Wiltshire 11 A P Schalick HS 1:02.6h 6
3 Christina Taylor 11 Pennsville HS 1:07.0h 4
4 Neshani Biegen 10 Woodstown HS 1:08.3h 2
5 Asia Waye Penns Grove HS 1:09.3h 1
6 Alexis Depew 11 Pennsville HS 1:09.5h
7 Tanner Joyner 12 Woodstown HS 1:10.2h
8 Lynnae Milbourne 9 Woodstown HS 1:11.0h
9 Karli Rose Penns Grove HS 1:45.0h
S Rachel Ondrick Pennsville HS NT
Varsity Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Spenser Jarrett 11 Salem HS 50.5h 8
2 Lamar Iverson 11 Penns Grove HS 51.9h 6
3 Scott Roseboro 12 A P Schalick HS 52.2h 4
4 Jason Stefanski 11 Penns Grove HS 53.3h 2
5 Andrew Blaszczyk Woodstown HS 53.7h 1 .700
6 Kyle Kraner 12 Pennsville HS 53.7h .700
7 Julian Norman 10 Woodstown HS 54.4h
8 Kason Barrett 9 A P Schalick HS 54.7h
9 Corey Brown 10 Pennsville HS 55.4h
10 Jared Golembski A P Schalick HS 55.7h
11 Shareef Jeffries Salem HS 56.4h
NS Andrew White Salem HS NT
Varsity Girls 100 Meter Hurdles Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
--------------------------------------------------------------------
1 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 15.7 NWI 1
2 Avery Bramell 10 A P Schalick HS 16.8 NWI 1
3 Tiana Jones 11 Woodstown HS 17.6 NWI 1
4 Olivia Moore 10 A P Schalick HS 17.7 NWI 1
5 De'Ania Davenport-Whi Salem HS 17.8 NWI 1
6 Devon Kadlec 10 Woodstown HS 18.7 NWI 1
Varsity Girls 100 Meter Hurdles Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Josephina Koomson 12 A P Schalick HS 15.8h NWI 8
2 Avery Bramell 10 A P Schalick HS 16.4h NWI 6
3 De'Ania Davenport-Whi Salem HS 17.0h NWI 4
4 Tiana Jones 11 Woodstown HS 17.2h NWI 2
5 Olivia Moore 10 A P Schalick HS 17.6h NWI 1
6 Devon Kadlec 10 Woodstown HS 18.6h NWI
Varsity Boys 110 Meter Hurdles Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
--------------------------------------------------------------------
SCR William Newmuis 12 Penns Grove HS NT NWI 1
Varsity Boys 110 Meter Hurdles Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 William Newmuis 12 Penns Grove HS 14.7h NWI 8
2 Jason Stofanski Penns Grove HS 14.8h NWI 6
3 Christopher Mesiano 12 A P Schalick HS 15.1h NWI 4
4 Darius Burden 11 Woodstown HS 16.2h NWI 2
5 Jael Hernandez A P Schalick HS 16.5h NWI 1
6 Luis Butts Salem HS 16.9h NWI
Varsity Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Amanda Chomo 9 A P Schalick HS 2:27.8h 8
2 Gabrielle Gioia 10 Pennsville HS 2:35.4h 6
3 Jenna Wyshinski 11 Pennsville HS 2:37.2h 4
4 Paige Nelson 10 A P Schalick HS 2:40.3h 2
5 Courtney Catlin 11 Pennsville HS 2:43.6h 1
6 Oliveya Powell 10 A P Schalick HS 2:48.2h
7 Danielle Swilley 11 Woodstown HS 2:49.4h
8 Courtney Sassi 10 Penns Grove HS 2:51.8h
9 Michelle Menders 12 Penns Grove HS 2:59.4h
10 Christa Hill 10 Woodstown HS 2:59.9h
11 Danielle Jones 10 Salem HS 3:28.1h
Varsity Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Cosmo Pirozzi 11 A P Schalick HS 1:59.1h 8
2 Zak Carpenter 11 Pennsville HS 2:01.6h 6
3 Thomas Bardon 10 Pennsville HS 2:03.0h 4
4 Adam Dodds 12 Salem HS 2:04.3h 2
5 Austin Green 10 Pennsville HS 2:05.0h 1
6 Anthony Mercoli 12 A P Schalick HS 2:07.0h
7 Ke'Shawn Kelley 10 Penns Grove HS 2:13.1h
8 James Clancy 10 A P Schalick HS 2:16.6h
9 Dan Birdy Penns Grove HS 2:22.7h
10 Taj Sumriel Penns Grove HS 2:27.3h
11 Eric Stead 10 Woodstown HS 2:27.9h
12 Matthew Ryan Woodstown HS 2:35.2h
13 Brennan Rice Woodstown HS 2:42.4h
Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Olivia Gerstenbacher 10 A P Schalick HS 12:53.7h 8
2 Isabel Gallatig 10 Woodstown HS 13:01.8h 6
3 Devon Campbell 11 Pennsville HS 13:04.9h 4
4 Jennie Sabol 11 Woodstown HS 13:12.7h 2
5 Elise Davenport 10 Salem HS 13:35.6h 1
6 Allison Bone 10 A P Schalick HS 16:28.8h
DNF Isabella Fanucci 12 A P Schalick HS NT
Varsity Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jocelyn Brown 11 Penns Grove HS 26.4h NWI 8
2 Tiernny Wiltshire 11 A P Schalick HS 26.8h NWI 6
3 Taylor Ismail 11 A P Schalick HS 27.4h NWI 4
4 Elyssa Johnson 9 A P Schalick HS 27.7h NWI 2
5 Megan Sax Vanderwyden 12 Pennsville HS 27.9h NWI 1
6 Candice Jones Salem HS 28.6h NWI
Varsity Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Kimere Brown 11 Penns Grove HS 22.7h NWI 7 .700
1 Andrew White Salem HS 22.7h NWI 7 .700
3 Dione Alston Salem HS 22.8h NWI 4
4 Allen Killebrew 12 Penns Grove HS 23.0h NWI 2 .0
5 Lamar Iverson 11 Penns Grove HS 23.0h NWI 1 .0
6 Antonio Covington 11 A P Schalick HS 23.4h NWI
7 Kason Barrett 9 A P Schalick HS 23.7h NWI
8 Jeremiah Brown 12 A P Schalick HS 24.2h NWI
9 Ramon Bentley 11 Salem HS 24.3h NWI
10 Tyrel Brown Woodstown HS 26.0h NWI
11 Shane Lister 10 Woodstown HS 27.1h NWI
Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Samuel Gerstenbacher 11 A P Schalick HS 10:16.1h 8
2 Samuel Mercoli 12 A P Schalick HS 10:20.3h 6
3 Adam Quann 11 Pennsville HS 10:31.8h 4
4 Justin Smith 11 Pennsville HS 10:36.2h 2
5 Zachary Pope 10 Pennsville HS 10:55.6h 1
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 A P Schalick HS 4:21.2h 8
2 Penns Grove HS 4:30.5h 6
3 Pennsville HS 4:44.9h 4
4 Woodstown HS 4:47.0h 2
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 A P Schalick HS 3:27.9h 8
2 Penns Grove HS 3:31.1h 6
3 Woodstown HS 3:35.0h 4
4 Pennsville HS 3:37.9h 2
Varsity Boys Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 A P Schalick HS 113 6 38 13 8 28 20 0
2 Penns Grove HS 107 25 0 24 6 1 52 0
3 Salem HS 49 32 2 1 0 10 4 0
4 Pennsville HS 35 0 22 0 2 8 3.5 0
5 Woodstown HS 31 1 1 4 4 16 5 0
Varsity Girls Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 A P Schalick HS 161 33 26 29 8 25 43.33 0
2 Pennsville HS 79 5 19 0 4 26 25 0
3 Woodstown HS 43 4 15 5 2 1 16 0
4 Penns Grove HS 36 17 2 4 6 5 2 0
5 Salem HS 16 4 1 4 0 7 0 0